Головна » 2021 » Січень » 28

29 січня в Україні на загальнодержавному рівні відзначається річниця бою під Крутами, котрий для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

 

29 січня 1918 року на залiзничнiй платформi в Крутах перебувало до 520 українських воякiв, юнакiв і студентiв, озброєних 16 кулеметами та однією гарматою. Росіяни вдесятеро переважали, мали бронепотяг та артилерію.

 

Військами УНР під Крутами командував Аверкій Гончаренко. Завдяки вигідній позиції і героїзму, українцям вдалося завдати росіянам значних втрат і стримати наступ до темряви. Потім, під тиском ворога, українські бійці організовано відступили до ешелонів і вирушили в бік Києва, руйнуючи за собою залізничні кол ... Читати далі »

Просмотров: 13 | Добавил: scyl3lim | Дата: 28.01.2021

Історія подвигу крутянських героїв

 

Із спогадів січовика про від’їзд добровольців

 з Києва до залізничної станції Крути

«Посадка відбувалася цілком спокійно, якщо не рахувати того, що в останню хвилину прибігла до потягу пані Лукасевич (дружина небіжчика Є. Лукасевича) шукати свого сина Левка, тоді учня 6-ї кляси, який "нелегально" вступив до куреня. Бідна мати гірко плакала, вмовляючи сина лишитися, але, звичайно, безуспішно.

Спокійніше вела себе сестра іншого шестикласника Соколовського. Ледве стримуючи сльози, хрестила брата і всіх від’їжджаючих... Молоденький Соколовський весело заспокоював сестру, не передчуваючи, що за пару днів лежатиме на станційній платформі з пробитою ... Читати далі »

Просмотров: 9 | Добавил: scyl3lim | Дата: 28.01.2021

Сьогодні до Дня пам'яті Героїв Крут, в 11 класі відбувся перегляд документального фільму "Україна. Забута історія. Крути. Молода кров". Класний керівник Люшненко О.В.

"Україн ... Читати далі »

Просмотров: 11 | Добавил: scyl3lim | Дата: 28.01.2021

Урок пам'яті "Річниця подій під Крутами" було проведено у 10 класі. Класний керівник Фесенко В.В.

Просмотров: 12 | Добавил: scyl3lim | Дата: 28.01.2021