Головна » 2018 » Серпень » 28 » Що таке НАТО?
21:26
Що таке НАТО?

Що таке НАТО?

https://ukraine-nato.mfa.gov.ua/mediafiles/sites/ukraine-nato/images/nato-map.jpgНАТО (NATO – North Atlantic Treaty Organisation) – Організація Північноатлантичного договору – міжнародна організація, створена 4 квітня 1949 року для колективної оборони країн Західної Європи та Північної Америки згідно з принципами 51 статті Статуту ООН.

Відповідно до Вашингтонського договору кожна держава-член Альянсу несе додаткову відповідальність та користується перевагами від участі у системі колективної безпеки. У Ст. 5 ведеться про те, що збройний напад на одного або на кількох членів НАТО розглядатиметься як напад на всіх членів і що “вони домовляються, що в разі здійснення такого нападу кожна з них … надасть допомогу тій Стороні або Сторонам, які зазнали нападу, і одразу здійснить, індивідуально чи спільно з іншими Сторонами, такі дії, які вважатимуться необхідними, включаючи застосування збройної сили, з метою відновлення і збереження безпеки у Північноатлантичному регіоні”. Такі безпрецедентні гарантії безпеки, територіальної цілісності, недоторканості кордонів та державного суверенітету не дає жодна з наявних на сьогодні колективних систем безпеки.

В часи холодної війни Альянс ніколи не використовував військову силу проти третіх країн або з метою впливу на своїх держав-членів. (Водночас, СРСР на чолі Організації Варшавського договору (ОВД), який у 1954 році подавав заявку на вступ до НАТО, але отримав відмову, без вагань застосовував засіб військового втручання у внутрішні справи союзників по соціалістичному табору в Угорщині 1956 р. і Чехословаччині 1968 р.)

Сьогодні членами НАТО є 28 країн: Албанія, Бельгія, Велика Британія, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Канада, Люксембург, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Сполучені Штати Америки, Туреччина, Угорщина, Франція, Чехія, Литва, Латвія, Естонія, Румунія, Болгарія, Словаччина, Словенія, Хорватія.

Ухвалення всіх рішень в Альянсі відбувається на засадах консенсусу. Кожна країна-член НАТО має право вето.

 

 

НАТО не має власних збройних сил, у розпорядженні Альянсу є збройні сили – країн-членів. (Деякі держави-члени НАТО взагалі не мають власних армій, зокрема Люксембург та Ісландія).

Будь-яка держава-член має право виходу з Альянсу. За історію організації цим правом скористалися Франція та Греція, які відповідно у 1966р. та у 1974р. вийшли з військової структури НАТО, однак залишилися в межах її політичної структури. У 1980 році повна участь Греції у військовій структурі НАТО була відновлена. Франція також відновила участь у військовій структурі НАТО, про що було оголошено під час ювілейного Саміту НАТО в Страсбурзі в 2009 році, коли Організація відзначала 60-річчя з часу свого заснування.

НАТО розвиває розгалуджену систему партнерств, до якої входять Рада євроатлантичного партнерства (об'єднала 50 країн: 28 держав-членів та 22 країни-партнери), особливі партнери Україна і Росія, країни Середземноморського діалогу (Алжир, Єгипет, Ізраїль, Йорданія, Мавританія, Марокко, Туніс), Стамбульської ініціативи (Бахрейн, Катар, Кувейт та ОАЕ), західноєвропейські нейтральні країни (Австрія, Ірландія, Мальта, Фінляндія, Швейцарія, Швеція), а також контактні країни (Австралія, Нова Зеландія, Південна Корея, Японія).

Для міжнародних інвесторів НАТО – це очевидний знак стабільності, а отже, більшої інвестиційної привабливості.

Організація північноатлантичного договору (НАТО)Гаряча лініяУрядова гаряча лініяУкраїна - НАТОУкраїна ЮНЕСКООсвіта в Україні для іноземних громадян

 

 

 

 

Інформація

про хід виконання регіонального плану заходів

щодо реалізації «Концепції вдосконалення інформування

громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України

на 2017 – 2020 роки» за ІІІ квартал 2018 року

 

 

Комунікаційні цілі Концепції

Найменування заходу

(Назви заходів)

Цільова аудиторія

Джерела фінансування

Відповідальні за виконання

Строк виконання

Хід виконання

Місто, район, ОТГ

 

Поглиблення формування розуміння і підтримки громадянами України державної політики у сфері євроатлантичної інтеграції та практичних кроків щодо зближення з НАТО

Розміщення на сайті школи посилання з питань співробітництва України з НАТО на офіційних веб-сайтах освітніх установ міста з використанням ресурсів інформаційного центру НАТО в Україні

http://ukraine-nato.mfa.gov.ua/ua

Педагогічні працівники, учні та батьки школи

-

Вчитель інформатики Люшненко Р.В.

Протягом

ІІІ кварталу 2018 року

Виконується відповідно до регіонального плану

Підвищення рівня розуміння та довіри з боку громадян України до засад, принципів, політики та діяльності НАТО

 

Розміщення на сайті школи інформаційного постера щодо питань співробітництва України з НАТО

Педагогічні працівники, учні та батьки школи

-

Вчитель інформатики Люшненко Р.В.

Протягом

ІІІ кварталу 2018 року

Виконується відповідно до регіонального плану

Проведення годин спілкування на уроках історії «Наш вибір НАТО», історія створення НАТО

Вчителі, учні 10-11 класів

  •  

Вчитель історії Бондарєва В.О.

Вересень 2018

Виконується відповідно до плану

Проведення анкетування учнів та педагогів щодо їх ставлення до діяльності НАТО та вступу України до Північноатлантичного альянсу

Учні 10-11

класів, вчителі

-

Заступник директора з ВР

Чепурна С.В.

Вересень 2018

Виконується відповідно до плану

Протидія дезінформації, спрямованої на дискредитацію НАТО та відносин України з НАТО

Перегляд документального фільму В. Кастеллі «НАТО: Свій чи чужий?»

Педагогічні працівники, учні старших класів

-

Вчитель історії Бондарєва В.О.

вересень

Виконується відповідно до плану

 

 

 

 

Заступник директора з ВР Чепурна С.В.

 

 

 

 

Переглядів: 190 | Додав: scyl3lim | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0